rick beato

RİCK BEATO – SON KEŞFİMİZ BİR YOUTUBE HAZİNESİ

Rick Beato, Youtube keşiflerimizin sonuncusu. Büyük hazine. Büyük eğlence. Sizde Rock Müzik tutkunuysanız, coşkuyla tavsiye ederim.

‘Evde Kal Türkiye’ kapsamında yaptığımız en zevkli aktivite Youtube gezintileri.

Rick Beato son keşfimiz. Kanalı ‘Everything Music’ derin müzik analizleri ve Beato’nun keyifli sohbetiyle gecemizi şenlendirdi.

 

YouTube tartışmasız evimizde en çok keşif yaptığımız kaynak. Hemen arkasında Reddit var. Ama şu anda hiçbir dijital platform YouTube kadar geniş bir içerik havuzuna sahip değil herhalde. Elbeti her dijital platform gibi YouTube’da da elma, armut ve üzüm sapı bir arada. Fakat ne aradığınıza dair küçük de olsa bir fikriniz varsa gerçekten efsane kanallar bulabiliyorsunuz. Biz dizi yorum kanallarından tutun bilim kanallarına pek çok efsane keşif yaptık bugüne kadar.

Son keşfimiz Rick Beato. Prodüktör, Besteci, Ses Mühendisi ve Müzik Teorisyeni. Rick Beato’ya giden yolumuzu evimizin favori müzik grubu Tool araması açtı.  What Makes this Song Great Ep.41 Tool – Parabol/Parabola analizi sayesinde kanalda gezinmeye başladık. Aynı seride Stevie Wonder – Superstitious videosuyla devam ettik. Top 20 Greatest listelerinde  kendimize küçük bir oyun yaptık. ‘Kim birinci olacak’ yarışmalarını ben kazandım tabii ki. Şu şarkının analizi, bu vokalin analizi derken saatler geçirdik kanalda.

 

Bu vesileyle çok sevdiğimiz Maynard James Keenan, Lane Staley, Jim Morrison, Stevie Wonder, Little Richard, Freddie Mercury, Kurt Cobain, Chris Cornell, James Hetfield, Brian Johnson anmaları yaptık.

Ama en çok hayatımıza eşlik etmiş parçaların kayıtları sırasında sanki kayıt stüdyosundaymışız hissi yaratan analizleri sevdik. Rick Beato, size kanal kanal hangi şarkının hangi vokali ya da gitar solosu niye tarihe geçmiş anlatıyor. Biz kanalda ne var ne yok seyrettik. Bahsi geçen grupların ya da müzisyenlerin büyük çoğunluğunu tanıdığımız, şarkıları bildiğimiz için çok keyif aldık. Tabii Tool hayranı olması Beato’yu daha kolay sevmemizi sağladı.

YouTube severlerin malumu, video kaliteleri artık çok iddialı. Beato’nun kanalı görsel anlamda da çok iyi tasarlanmış bir kanal.

Müzik dinlemekten bir adım öteye gidip, akor dizilerinin içinde gezinmeyi seven herkese tavsiye ederim. Kulaklarıma şenlik oldu. Link için lütfen tıklayınız. #rickbeato

Diğer ilham kaynaklarım için lütfen linke tıklayınız.

Bir cevap yazın